Řídící jednotka NOWOSTER 11-20 LCD SHARP

Jednotka je dostupná od ledna 2017. Jedná se obdobu řídící jednotky 11-20 LCD (viz následující produkt), která je však vybavena novým softwarem a hlavně je připravena pro přímé připojení reflexních senzorů SHARP. Další zajímavostí této jednotky je možnost oddělení 2 výstupních kanálů od osvětlení schodiště (pro schodiště se tak využije maximálně 18 výstupů) a využití těchto výstupů např. na řízení osvětlení madla schodiště, podhledového osvětlení, efektové osvětlení okolí (obrazy, sošky, květiny...).

Co umí senzory SHARP? Jedná se o IR reflexní senzory s možností řízení délky detekční zóny v rozsahu  50-150cm. Řízení citlivosti se provádí prostřednictvím řídící jednotky. Jedná se o zcela ojedinělé řešení na trhu řídících jednotek jinde dosud nedostupné, které umožňuje zcela přesné nastavení citlivosti senzorů dle požadavků uživatele.

 

Řídící jednotka NOWOSTER 11-17 LCD SHARP DIN

 
Jedná se o takřka shodnou řídící jednotku jako v předchozím případě - přímo podporující optické senzory SHARP. Jednotka má nižší počet výstupů, nedisponuje možností oddělení výstůpů jako 11-20 SHARP, celá je vestavěna do DIN kraičky pro snadnou montáž na DIN lištu. 
 
 
Řídící jednotku můžete zakoupitv našem e-shopu ZDE.
 
 

ŘÍDÍCÍ JEDNOTKA NOWOSTER 11-20 LCD

Dříve nejprodávaněší řídící jednotka pro LED osvětlení - ideální poměr ceny, výkonu a funkcí. Aktuálně nahrazena výše uvedenou řídící jednotkou 11-20 LCD SHARP.

Verze řídící jednotky NOWOSTER 11-20LCD je ojedinělým zařízením na trhu řídících jednotek pro osvětlování schodišť.  Umožňuje využití řady nových funkčních efektů a spolu s dalšími volitelnými parametry tak tvoří jedinečný produkt, který je aktuálně pravděpodobně nejvyspělejším výrobkem ve své kategorii. Jednou z hlavních výhod je konfigurování funkcí prostřednictví LCD displeje. Srozumitelné menu  spolu s okamžitou možností ověření aktuálního nastavení  bez resetu jako u jednodušších jednotek je základem vysokého komfortu ovladatelnosti.

Základní parametry a vlastnosti řídící jednotky NOWOSTER 11-20 LCD:

 • napájecí napětí 12V DC 
 • klidová spotřeba 20mA
 • výkon na výstupu  1A – tj. 20 x 12W (krátkodobě max 2A)
 • volitelný počet kroků, schodů, či světelných bodů mezi 11 a 20 (při nižším počtu je možné připojit jen liché kanály a docílit tak snížení počtu schodů na polovinu)
 • volba algoritmu osvětlení - výběr z 10 možností
 •  volba okamžitého rozsvícení každého kroku na 100% nebo pozvolný náběh
 •  aktivace jednotky detektory pohybu, tlačítky, tlakovými spínači, PIR senzory, optickou bránou atd. ..
 • oddělené nastavení rychlosti náběhu světla zdola a shora
 •  oddělené nastavení rychlosti pohasnutí světla zdola a shora
 • nastavitelný čas doby svitu všech kanálu po aktivaci (při použití časovače)
 •  nastavitelný čas blokování druhého detektoru po aktivaci prvního (omezení chyby vstupem druhé osoby na protější konec schodiště) 
 • vstup pro aktivaci konstantního osvětlení (úklidový mód, časovač pro podvečerní hodiny….)
 •  vstup pro blokování aktivace osvětlení (senzor denního světla, časový spínač ….) 
 • regulace trvalého přísvitu připojených LED svítidel v rozsahu  0- 50% výkonu (např. trvalý 10% jas pro orientaci v prostoru)
 • nastavitelný jas po aktivaci osvětlení v rozmezí 50 až 100% výkonu
 •  velikost jednotky (7,5 cm x 10,5 cm x  2,5 cm). Výhodou je, je relativně malý rozměr umožňující vestavbu do instalačních krabic či rozvaděčů. Standardně dodáváno v sestavě bez  pláště pro umístění v rozvaděči či samostatné skříňce. Volitelně lze objednat včetně instalačního krytu (krabice či skříňky)
 •  LED diody, pásky či žárovky mohou být připojeny k jednotce vodiči do délky 10m
 • k jednotce mohou být připojeny LED diody, pásky, moduly či trubice za podmínky jejich provozního napětí 12V (nebo s předřazeným odporem)

Příslušenství je dodáváno zvlášť  - není součástí dodávky (zdroje, senzory, spínače, svítidla, kabely). 

K produktu je poskytován plný záruční servis 24 měsíců, technická podpora a poradenství. K produktu přísluší kompletní český manuál včetně instalačních pokynů.

Doporučujeme navštívit sadu videoprezentací funkcí řídících jednotek NOVOSTER: https://www.youtube.com/playlist?list=PLhlYtx4x1uf7TP14B0FJPIOscsS4itg3Y

Řídící jednotku můžete zakoupitv našem e-shopu ZDE.

 

 

Řídící jednotka NOWOSTER 20_28

Řídící jednotka pro dlouhá schodiště s 20 až 28 stupňi vhodná také např. pro efektové spínání orientačních svítidel kolem chodníků, nájezdů, dlouhých chodeb a dalších řešení s vysokým počtem svítidel. Jednotka je vybavena základními řídícími algoritmy (včetně řešení pro pohyb osob z obou stran schodiště), vstupy z PIR čidel, napájení 12V DC.

K objednání ZDE.

Řídící jednotka NOWOSTER 5-10 LCD  SHARP

Řídící jednotka pro 5  až 10  svítidel, plně vybavená veškerými potřebnými algoritmy spínání jako ostatní řídící jednotky s displeji. Od roku 2020 se jednotka dodává výhradně ve verzi pro SHARP senzory. Objednáváme na konkrétní zakázku. 

 

Nová verze řídící jednotky s 9 algoritmy (efekty) osvětlení schodiště. Doplněny 3 nové efekty (výtah, vodopád a náhodný) pro zvýšení atraktivity tohoto výrobku ve srovnání s konkurencí. Ovládání (spínání) může být realizováno PIR detektory, IR detektory, světelnými závorami nebo tlačítky. Jednotka reaguje na směr pohybu po schodišti (dle prvního sepnutého vstupu) a navíc je schopna identifikovat pohyb druhé osoby z opačné strany schodiště. Osvětlení jednotlivých stupňů může být skokové nebo s plynulou změnou. Jednotka disponuje možností nastavit trvalé podsvícení prvního a posledního stupně schodiště, což je nejen designový efekt, ale také nepostradatelný orientační bod během noci.

Veškerá nastavení řídící jednotky se provádí pomocí vestavěných potenciometrů a tlačítkem na vstupu PS.  Toto tlačítko může být také využito pro „úklidový režim“, kdy jeho trvalé sepnutí  udržuje sepnutý stav všech výstupů – celé schodiště svítí trvale. Počet osvětlovaných schodů je volitelný v rozsahu 8 – 17 stupňů. Výstupy jsou určeny pro  LED světelné zdroje (pásky, bodovky) s výkonem max. 12W na jeden výstup.

POZOR: pro nastavování je třeba mít připojená svítidla nebo jejich náhradu (LED moduly...) a je nutno mít je "na dohled".  Důvodem je, že aktuální nastavení je indikováno příslušným počtem aktivních výstupů.

Výhody řešení: kompaktní rozměry, řada funkcí za příznivou cenu.

 • Nastavitelný čas plného svitu všech kanálů (doba osvětlení schodiště).
 • Klidová spotřeba: 0,25W
 • Výstupní výkon: 17 x 12W 
 • Regulace intenzity osvětlení v rozsahu 50-100%
 • Rozměry jednotky: 6 x 6 x 2,5cm

Jednotka k objednání ZDE.

Řídící jednotka NOWOSTER 6-16 DIN

 
Od počátku roku 2020 je k dispozici nová ekonomická řídící jednotka 6-16 v DIN provedení. Jednotka disponuje jedním základním algoritmem a možnostmi nastavení parametrů tohoto efektu osvětlení. Splňuje tak všechny základní požadavky automatické LED osvětlení schodiště.
 
řídící jednotka je k zakoupení  ZDE nebo v sadě včetně senzorů ZDE
 
 
 

Řídící jednotka NOWOSTER 11-15 +2K LCD_R

Řídící jednotka pro schodiště s 11 až 15 nášlapy + 2 speciální kanály pro doplňkové osvětlení  (rampa,madlo  a pod. ). Jednotka má vestavěný časovač umožnující komfortní nastavení provozních časů - například trvalé osvětlení schodiště v určený čas (ráno, večer,  v době intenzivního pohybu osob). Většina dalších funkcí je obdobná jako u jednotky 11-20 LCD. Kompletně vestavěno v krabičce pro montáž na DIN lištu, SETUP menu na LCD displeji.

Detailnější informace, cena a termín dodání na dotaz.

Aktuálně jenotku nahrazuje nová verze 11_20 LCD, která disponuje možností oddělení kanálů 19, 20 a zároveň disponuje výrazně vylepšenou verzí SW.Software byl doplně no řadu logických funkcí pokrývající takřka každou situaci pohybu ossob na schodišti. Kompletní český manuál je součástí dodávky.

Aktuálně skladem ve verzi pro senzory Sharp!!!

 

IR ČIDLO REFLEXNÍ

Aktuálně pouze jako náhradní díl k dříve dodaným kompletům!!!

Toto čidlo funguje na principu reflexního odrazu IR parsku vysílače zpět do přijímače.  Není třeba žádná protilehlá odrazová plocha. Čidlo monitoruje prostor pouze úzkým paprskem a je imunní vůči pohybům mimo osu čidla. Je určeno pro připojení k napájení 5V DC (výjimečně 12V ) a připojuje se k řídicím jednotkám NOWOSTER přímo bez dalšího převodníku signálu. Čidlo disponuje pouze logickým výstupem, není určeno pro přímé spínání zátěže.

                               

Snímaný rozsah: 5 - 70cm (stavitelné)

Rozměry čidla: délka 55mm, montážní otvor 18mm, vnější průměr montážní matice 23mm.

Čidlo dodáváme výhradně k řídicím jednotkám, nebo jako náhradní díl k těmto jednotkám. Samostatně čidla nedodáváme.

Vzor instalace PIR čidla do zaslepovacího krytu TANGO 3902A-A001:

Tento zaslepovací kryt se vyrábí ve všech barvách řady TANGO. V případě potřeby použití jiného typu přístroje je možné zabudovat čidlo namísto spínacího strojku většiny bežných vypínačů.

 

 

IR reflexní čidlo SHARP

Aktuálně nejsofistikovanější řešení pro detekci pohybu v monitorovaném prostoru schodiště. Úuzký úhel snímání spolu s možností nastavení dosahu pokryje takřka každou realizaci spínání osvětlení schodiště.

Reflexní IR čidlo SHARP je vhodné k řídícím jednotkám NOWOSTER.  Svými minimálními rozměry je vhodné např. pro instalaci do  sloupku schodiště. Samozřejmě je možná instalace do víčka instalační krabice, speciální krycí masky, zaslepovacího modulu vypínače a podobně.

Čidlo je určeno pro schodiště otevřená do prostoru bez pevné překážky proti čidlu v kontrolovaném prostoru, při vhodném nastavení citlivosti je možné použití i v případě schodiště mezi bočními stěnami.

POZOR: čidlo se připojuje přímo jen do vybraných typů řídících jednotek, v ostatních případech je nutno jej připojit přes modul časovače SHARP. Samotné čidlo není bez dalších úprav vhodné do jiných aplikací!

Parametry čidla:

 • napájení 5V DC
 • úhel snímání max. do  15 st
 • stavitelný dosah cca 0,2 -  1,5m
 • rozměry 45 x 20 x 21 (Š,V,H)

K zakoupení ZDE.

K dispozici je také stejný typ čidla v analogovém provedení (čidlo + převodník), které je kompaktibilní se všemi staršími řídícími jednotkami (bez označení SHARP). 

 

 

 

Spínací hodiny s astronomickým časem

Tyto spínací hodiny umožňují spínání osvětlení po celý rok vždy při soumraku a vypnutí při úsvitu v závisloti na zadané zeměpisné délce a šířce. Dle typu lze ovládat jeden či dva kanály a nastavovat různý počet programových režimů.

Pomocí těchto spínacích hodin je možné velmi jednoduše řídit osvětlení celého schodiště nebo pouze spínání trvalého přísvitu schodiště vybranými svítidly v nočních hodinách. Spínací hodiny je také možné kombinovat s výše prezentovanými řídícími jednotkami.

 

Modul časovače NOWOSTER

Modul je konstruován jako doplněk řídících jednotek NOWOSTER a je připraven na připojení ke svorkám trvalého sepnutí nebo blokování senzorů. V univerzální verzi je modul schopen fungovat jako časovač se vstupy z PIR senzorů a zajišťuje tak základní automatiku osvětlení schodiště (v nastaveném čase aktivace PIR senzorem - sepnutý výstup - možnost připojit relé a spínat osvětlení).

Detailnější informace, cena a termín dodání viz e-shop www.usporneji.cz - přímý odkaz zde.

 

"Neviditelný" senzor - kapacitní spínač

Jedná se o kapacitní spínač, který prostřenictvím kapacitní sondy pod schodem (měděný či hliníkový pásek, vodič...) kontroluje přítomnost osob na nášlapu schodiště. Změnou kapacity dochází k sepnutí a iniciaci řídící jednotky. 
Použití je velmi výhodné v prostorách, kde není možné či z estetických důvodů vhodné použití běžných optických senzorů. Elektronika senzoru (DPS) je minimálních rozměrů a umožňuje umístění (zapuštění) přímo do schodu. Senzor zakoupíte na našem e-shopu zde
 
POZOR: senzor má omezené možnosti použití - je vhodný zejména pro samonosná dřevěná schodiště ve volném prostoru, kde je princip kapacitního spínání zcela spolehlivý. V případě zájmu doporučujeme konzultovat vhodnost použití a volbu řídící jednotky. 
Video testu funkčnosti je k dispozici zde - https://youtu.be/pavc-5_eVD8